[23] Hudební titul měsíce -  září 2016

    Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality.

sept16C 

    Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.


 DynamicRangetab

cd9 2016aJOURNEY - ESCAPE

    Sedmé studiové album Escape americké rockové kapely Journey bylo vydáno 31. července 1981. 9x platinová deska, které se prodalo přes dvanáct milionů kopií po celém světě, se stala nejúspěšnějším studiovým albem skupiny. Původní záznam byl v roce 1996 remasterován a vydán Sony Music. Hodnota dynamického rozsahu tohoto CD je velmi dobrá – pozdější vydání a remastery původního záznamu už za moc nestojí. V tomto případě mastering provedl Bob Ludwig při použití SBM Process 22-BIT digital. Excelentní hodnoty dynamického rozsahu je ale možné najít jenom na originálech z roku 1981. Pokud tedy máte tento titul třeba na vinylu tak rozhodně neprodávat.

 Naměřené hodnoty dBFS (mastering)
dr sept6

  Hodnocení dynamického rozsahu CD:

     4star

   buyit 

 


lp9 2016

 

STEVEN WILSON - 4½     

    4½ je album britského skladatele, zpěváka a kytaristy Stevena Wilsona. V nabídce prodejců je od 22. ledna 2016. 6 skladeb s Wilsonovým autorským podpisem byly napsány v průběhu let 2013 – 2015. Leader progresivní rockové kapely Porcupine Tree na svém sólovém projektu dokládá úžasnou invenci tvůrčí a skladatelské činnosti. Stejně, jako s jeho souborem Porcupine Tree přináší Wilson i ve vlastních projektech spoustu nových nápadů a aranžmá, které posunují tento hudební žánr stále dopředu. Label KSCOPE.

Hodnocení Vinyl LP: 

 5stars

 buyit 

 

    


br9 2016

 

DEPECHE MODE – TOUR OF THE UNIVERSE     

   Tour of the Universe bylo v roce 2009 / 2010 celosvětové koncertní turné anglické elektronické kapely Depeche Mode na podporu 12. studiového alba skupiny Sounds of the Universe , které bylo vydáno v dubnu 2009. Koncerty v Barceloně ve Španělsku byly vybrány pro natočení a vydání audio/video záznamu Tour of the Universe 20 a 21.11. 2009. V podobě Blu-ray 2. disku je dostupný od 8.11. 2010 prostřednictvím Sony Music. Pro fanoušky této kapely a posluchače elektronické hudby určitě zajímavý titul, který je opět dostupný v té nejlepší možné kvalitě.

 Audio: DTS-HD Master Audio 5.1, Dolby Digital 5.1, Stereo PCM, Video: 1080i, 1.78:1.

Hodnocení Blu-ray:

   5stars

  buyit

 

 

 

 

could interested

lumin35xsestavyaqwild1 streamery sestavyBaq text