[22] Hudební titul měsíce -  srpen 2016

    Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality.

paul16 C 

    Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.


 DynamicRangetab

 

cd8 2016     

STEVE REID – PASSION IN PARADISE

     Legendární ikona jazzu Miles Davis Steve Reida popsal jako "jednoho z nejvíce imaginativních bubeníků dekády". Album PASSION IN PARADISE je již plně zaměřeno na sólovou kariéru a představuje školu pop-jazz veterána bicích nástrojů. Steve Reid se objevil na 700 nahrávkách, produkoval několik zlatých desek po celém světě a hrál prakticky vždy na vrcholové scéně jazzového světa. Nyní tedy produkuje svou vlastní vizi tohoto hudebního žánru. Jazzové album vydané v roce 1999 (DOMO RECORDS) je vzrušující svým rozsahem, okouzlující svou povahou a naprosto vynikající realizací hudebního díla s duší.

 Naměřené hodnoty dBFS (mastering)

augh16 num

 Hodnocení dynamického rozsahu CD: 

     4star

   buyit


lp8 2016     

PAUL SIMON - STRANGER TO STRANGER

      STRANGER TO STRANGER je po pětileté pauze třinácté sólové studiové album amerického folk rockového písničkáře Paula Simona. Bylo vydáno 3. června 2016 prostřednictvím Concord Records . Simon psal hudební materiál po dobu několika let a na výsledku je to znát. Pečlivé aranžmá, experimenty s využitím zakázkových nástrojů a perfektní dotažení celého díla do nejmenších detailů hudebních i zvukových. Tři skladby na albu jsou ve spolupráci s Italským elektronickým umělcem Clap. Přesto, že je dostupnost tohoto titulu zhruba 2 měsíce, získal už široký ohlas u kritiků a dosáhl čísla jedna v UK Albums Chart. Téměř pětasedmdesátiletý umělec si ocenění určitě zaslouží a jeho LP určitě zařaďte do své hudební knihovny na přední pozici.

   Hodnocení Vinyl LP: 

 5stars

 buyit

    


br8 2016     

RUSH – R40 LIVE

     Kanadský soubor RUSH natočil tento koncertní záznam při dvou vyprodaných produkcích v rodném Torontě v Air Canada Centre 17. a 19. června 2015 zhruba v polovině jejich turné oslavující jejich 40.letou hudební kariéru. Jako vždy je i na tomto záznamu poznávacím znakem nejen skvělý hudební výkon ale také divadelní stvárnění celé scény – v tomto případě snímané 14. kamerami. 22 skladeb se třemi bonusy a celá řada hostujících umělců přináší i na tomto 2. Diskovém záznamu to nejlepší, co tato progresivní rocková kapela vytvořila. Vydáno prostřednictvím Anthem / UNIVERSAL 3.12. 2015.

Audio: DTS-HD Master Audio 5.1, PCM 2.0, Video: 1080p, 1.78:1.

    Hodnocení Blu-ray:

   5stars

  buyit