KEF R700 ve studiu!

     Pokud  bychom měli zmínit nejprodávanější sloupové reproduktory v našem studiu, mezi prvními by byly jistě KEF R700Britská značka KEF je na bohatě zastoupeném trhu s reproduktory opravdovým pojmem a její produkty oslovují posluchače hlavně unikátnímu řešení měničů Uni-QBarevnost přednesu těchto středo-výškových koaxiálních reproduktorů patří do oblasti silně návykové, a pokud si na charakter Uni-Q zvyknete, už nebudete chtít měnit.    

r700C

Uni-Q

   KEF technologii UNI-Q používá ve svých produktech napříč cenového spektra a tak charakteristický zvukový obraz můžeme slyšet u vrcholných modelů KEF R700, od konce roku 2014 u nové řady Reference ale především už dva roky prodávané řadě R. Během posledních čtyř let jsme v pphifi poslouchali a posloucháme všechny produkty této řady. Jelikož tuto kategorii reprosoustav doporučujeme i do malých poslechových prostor je to opravdu produkt pro většinu populace v ČR kde řešíme zvuk na 20 - 30 m2 plochy.

uniq4


Nutnost "zahoření"

Právě do takového prostoru jsou určeny KEF R700 - pro nás nejoblíbenější soustava řady R, jelikož i naše poslechové místnosti mají podobný vnitřní objem a třeba R900 již potřebují v případě 20m2 s výškou stropu 260 cm důkladnou akustickou úpravu místnosti. Ve studiu je už 3 roky referenčním reproduktorem KEF Blade a zvukové srovnání s desetinásobně levnější KEF R700 je naprosto neúměrný a propastný. Přesto si ale po chvilce dokážete na KEF R700 úplně přirozeně zvyknout a vychutnat si zvukový obraz, který je díky Uni-Q reproduktoru s Blade podobného charakteru. Právě vývoj KEF Blade umožnil, aby stejná kvalita pronikla i do nižších sfér produktů značky a my tak máme možnost poslouchat unikátní zvuk za přijatelnou cenu.

r700vs5"Doporučuji reproduktory maximálně zatěžovat signálem a neposlouchat dříve jak po 100 hodinách provozu."

   
     Zvuková jemnost je v prvních hodinách zahořování R700 trochu utiskována zrnem nerozehranosti ale to se každou hodinou hraní mění k lepšímu. Pokud si jakýkoli produkt KEF chcete poslechnout v nějakém studiu, rozhodně neposlouchejte bedny právě vytažené z krabic. Po předvádějícím prodejci vyžadujte rozehranost reproduktorů kdy 100 hodin hraní, je optimum času pro poslech a vytváření poslechových závěrů. Je pravděpodobné, že si po takto předvedeném produktu uděláte ve výběru jasno. Když si potom donesete domů nové nerozehrané KEF R700, bude jejich poslech optimální až po řádném zahoření. Doporučuji, (a to se týká všech nerozehraných repro) reproduktory maximálně zatěžovat signálem a neposlouchat dříve jak po 100 hodinách provozu.

     Rozehrané KEF R700 jsou v našem studiu připraveny ukázat, že dokážou při vhodném zapojení s doporučeným zesilovačem zahrát hodně nad hranicí své ceny. KEF R700 dokážou vyplnit hudbou i prostory větší než 30m2. V případě, kdy už to plně nedokážou je možná kombinace s dobrým subwooferem. V případě stereo poslechu doporučujeme REL Acoustic a v konfiguracích domácího kina REL Velodyne. Pokud ale nejste příznivci zvukového řešení se subwooferem, je možnou volbou KEF R900 se stejným zvukovým komfortem Uni-Q a s větším objemem basové složky pro daný prostor.   Na obrázku vlevo můžete vidět srovnání R700 s Reference 5 v limitované edici (viz. článek), kde se kvalita zvukového projevu blíží špičkovým KEF Blade

    A jako vždy, jste zváni (nejlépe po dohodě) k poslechu. 


Galerie