[21] Hudební titul měsíce -  červenec 2016

    Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality.

cd jul16a 

    Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.


 DynamicRangetab

 

cd kryptos

 ANDREAS VOLLENWEIDER – KRYPTOS

     Švýcarský harfistka Andreas Vollenweider je velmi neobvyklou postavou hudební scény. V pphifi jeho CD dlouhá léto slouží jako předváděcí při prezentacích audio řetězců. KRYPTOS je jedno z nejposlouchanějších alb tohoto experimentálního instrumentalisty, který zde svou elektrifikovanou harfu doplňuje celou řadou dalších nástrojů, včetně flétny, syntezátoru, lidských sborů a různých bicích nástrojů. V jeho hudbě se prolínají nejrůznější hudební žánry, kdy čerpá z afrických vlivů, řeckých lidových písní, současné západní klasické a dramatické filmové hudby. Původní vydání z roku 1997 vydal nově EDEL Records v roce 2006 v podobě remasteru 24-BIT HI-DEFINITION AUDIO. Kromě 11. skladeb nabízí toto vydání i bonusový materiál v podobě dvou audio a dvou video nahrávek. Tato skutečnost se ale projevila na dynamice nahrávek, které nejsou tak excelentní jako v případě prvotního vydání (AVAF MUSIC 1997). Pokud na něj někde narazíte, určitě neváhejte s nákupem.

Naměřené hodnoty dBFS (mastering): 

Vydání z roku 2006 vyhovuje pro rock, metal, pop.

Původní vydání z roku 1997 má excelentní dynamiku.

5starsbuyit

 

  

111

 

WATERS ROGER - AMUSED TO DEATH

     AMUSED TO DEATH je koncepční album, a třetí studiové album bývalého baskytaristy a zpěváka skupiny Pink Floyd, Rogera Waterse. To bylo vydáno v roce 1992. Originální Master byl použit i u této limitované edice na 2LP z roku 2015. (COLUMBIA / 24. 7. 2015). Pokud tedy hledáte originální nahrávky na vinylu, je právě tato volba tou správnou.

Hodnocení 2LP:

5starsbuyit

 

 

 

 

 

 

 

 

222

 

STEVE HACKETT – THE TOTAL EXPERIENCE LIVE IN LIVERPOOL

     40. výročí počátku sólové dráhy a vydání prvního alba 'Voyage Of The Acolyte' kytaristy Steva Hacketta oslavil tento hudebník legendární kapely Genesis koncertem, který se uskutečnil v roce 2015 v Liverpoolu. Ve 23. skladbách Steve Hacket nadšenému publiku nadělil průřez své úspěšné tvorby právě od svého prvního alba po poslední. Jak plyne i z doplňující informace pod názvem „ Acolyte to Wolflight with Genesis Classic“, nebyly vynechány ani klasické skladby od Genesis. Záznam koncertu na DVD a Blu-ray byl vydaný 24.6.2016 (INSIDE OUT). Kromě již zmíněných 23. skladeb jsou zde bonusy ze zákulisí a dokument. Mimořádný projekt mimořádného umělce si zaslouží naši pozornost nejen kvalitou hudebního materiálu.

Audio: DTS-HD Master Audio 4.1, PCM 2.0, Video: 1080p, 1.78:1.

 Hodnocení Blu-ray:

5starsbuyit