Gramofon Project 2-Xperience SB S-shape u nás ve studiu

     Rakouský výrobce gramofonů ProJect v letošním roce novinkami rozhodně nešetří. V Mnichově představil spoustu nových produktů v podobě gramofonů a komponentů. Zdá se ale, že příchod těchto výrobků na český trh bude pozvolný a na některé si budeme muset počkat až na konec roku. Jedna z prvních novinek přesto již zakotvila v našem studiu. Jedná se o gramofon v limitované edici 2-Xperience SB S-shape.

project june16B

     Kromě integrovaného speed boxu pro pohodlné přepínání rychlostí a kontrolou otáček zaujme především 9" S-shape rameno z velice pevného a přitom lehkého materiálu s možnost snadné výměny přenosek pomocí HEADSHELL. Uživatel tak může snadno zkoušet zvukové vlastnosti a měnit přenosky s ohledem na hudební žánr. V našem studiu jsme zatím osadili přenosku Ortofon 2M Bronze.

2xperience2sb6

       Další přednosti zahrnují oddělení tichého nového hnacího motoru od zbytku přístroje, což zamezuje nežádoucímu přenosu vibrací, sokl na třech tlumených (sorbotanových) výškově nastavitelných podstavách, které efektivně redukují vibrace z okolí a otřesům odolný precizně vyvážený těžký (2 kg) MDF talíř "sandwich" konstrukce, který má osu z nerez oceli potaženou chromem a kvalitní hlavní ložisko s teflonovým povrchem v bronzovém pouzdře.
Konektivita v zadní / spodní části gramofonu zahrnuje zlacené RCA konektory s uzemněním a napájecí zdířku.

    Jedinečný audio zážitek při každém poslechu, který výrobce deklaruje můžeme jenom potvrdit. Ve své cenové kategorii je to produkt s výborným poměrem výkon/cena. Design s charakteristickými rysy gramofonů ProJect je umocněn špičkovým ramenem, které svým stříbrným povrchovým provedením kontrastuje s černým klavírním lakem šasi.