D´Agostino, MBL, OceanWay, Dynaudio, RD Acoustic - nové komponenty ve studiu!

Ve studiu přibylo od března 2016 několik nových produktů ze světa Hi-Fi. Konkrétně jsou to špičkové reproduktory americké značky OceanWay, zesilovač D´Agostino nebo zesilovač značky MBL

ocean may16

     PP HiFi studio si během dvaceti let své existence vždy dělalo průzkum produktů a značek dovážených do ČR a snažilo se vybírat si ty velmi zajímavé a kvalitní. Během těch dvou desetiletí se v našich poslechových a prezentačních místnostech představily stovky produktů desítek značek. Vždy jsme pečlivě vybírali, co bychom chtěli nabízet koncovým zákazníkům. Náš slogan, že neumíme prodat to, co se nám nelíbí, stále platí a je mu podřízen i výběr dalších nových značek a produktů přicházejících na český trh a že jich poslední dobou přichází opravdu hodně. V průběhu letošního roku se v našem studiu etablovalo několik výrazných značek, které postupně řadíme, budeme a nebo nebudeme řadit do našeho portfolia podle toho, zda nás oslovily, nebo výrazně nepřesvědčily.

    Každá značka, nebo produkt o který máme zájem, projde nejdříve zkušebním obdobím, kdy u nás musí předvést své excelentní vlastnosti a to vždy v daném poměru cena/výkon. V dnešní době je důležité nejen to, že High End reproduktor skvěle hraje, ale také musí dobře vypadat. Tato kategorie je cenově podobná třeba hodnotě automobilů a auto, které se Vám nelíbí, si také nekoupíte. Případnou novou značku a produkt tedy zvažujeme nejprve designem, a následně posuzujeme jeho vlastnosti v našich poslechových místnostech. Ohromující provedení s výjimečným designem ale vždy nezajistí ohromující zvuk. V minulosti byl HighEnd opravdu především záležitostí zvuku a doma jsme se dívali na průměrně zpracované a někdy ošklivé výrobky v podobě neúhledných reproduktorů a komponentů, kde byla zohledňována jenom funkčnost. A jak jsme za to byli rádi. Dnes si do našich luxusně vybavených domácností přinášíme kromě zvuku i design, kdy reproduktory mohou sloužit i jako solitér, nebo umělecké dílo ve význačné pozici v interiéru. O nákupu takového produktu se uvažuje i s designéry konkrétního interiéru.
    Výrobci si to velmi dobře uvědomují a nabízí někdy opravdu abstraktní díla. Pokud takový produkt osloví i zvukem, dostává se do hledáčku našeho studia. Takovým produktem je například KEF Blade, KEF Muon, Usher BE10, Sonus Faber Olympica 3, KEF Reference 5, Dynaudio Confidence C2 Platinum, Cabasse LA SPHÉRE nebo L´OCÉAN, Tannoy Westminster Royal a nedávno k nám dorazivší RD Acoustic EVOLUTION. Některé z těchto reprosoustav byly v poslechových místnostech pphifi poslouchána s jedinečnými výsledky. Jejich výjimečný design je jenom součástí dokonalého výrobku s přidanou hodnotou dokonalého zvuku. Souhra provedení a užitné hodnoty. V oblasti provedení a designu High End komponentů je situace trochu odlišná, než u reproduktorů když vezmeme v úvahu krásné staré stroje. Do této oblasti patří audio komponenty vyráběné od 70.let minulého století. Některé jsou tak vzácné, že se na burzách nabízejí za násobky původní ceny. I dnes si vysokou laťku designu a zvuku udržují značky, které už tehdy existovaly, a samozřejmě k nim přibylo hodně dalších. I mezi nimi jsou takové produkty, které lze označit jako rodinné stříbro. High End komponentů je v současnosti obrovská spousta a značky těchto produktů znají jen opravdoví fajnšmekři. Jak bylo úvodem napsáno, přichází i na český trh. Nebudu se snažit je tady vyjmenovat, protože bych určitě na spoustu zapomněl. Mezi takové značky, které se v pphifi studiu etablovali je například Luxman, nebo McIntosh. Velkou přidanou hodnotou produktů těchto dvou značek je skutečnost, že ani po mnoha letech neztrácí nic na své přitažlivosti. Jejich kvalita s roky zraje jako víno.

Poslech a prezentace nových produktů a značek v pphifi od začátku roku 2016


    Německá značka mbl se v pphifi prezentovala poprvé a její koncový zesilovač Reference 9007 jsme zkoušeli v zapojení s různými reprosoustavami, v tomto případě s americkými OceanWay Sausalito.

foto1foto2

    Americké polo-aktivní reprosoustavy Genesis 5.3 své zvukové vlastnosti předvedly v tandemu s lampovým děleným zesilovačem Rogue Audio. Předzesilovač RP-1 s monobloky M-180 v kombinaci s aktivními Genesis si dokonce vyžádaly změnu v přívodu energie, kdy klasický 16A jistič nestačil. Výsledek ale určitě stál za to.

foto3foto4

    Na jiné pozici ve studiu a s jinými reproduktory si koncový stupeň mbl Reference 9007 zahrál s Dynaudio Confidence C2 Platinum, které měli v pphifi rovněž premiéru. Zesilovač  mbl Reference 9007 je konstruován jako plně symetrický monoblok s možností nesymetrického zapojení pro stereo. Pro tento režim jsme tedy mohli zapojit pouze RCA cinch kabely. Zkoušelo se i mono připojení XLR na jednu reprosoustavu a dynamika byla samozřejmě úplně z jiného příběhu. Určitě doporučujeme v případě těchto zesilovačů pořídit dva a využít jejich potenciál naplno. Dynaudio Confidence C2 Platinum jsou úžasné solitéry s naprosto vyrovnaným a zaostřeným zvukovým spektrem. V této cenové kategorii hodně rivalů určitě nemá.

foto5foto6

    Značka, která se nám líbí a oslovuje i naše zákazníky není z oblasti High End ale určitě stojí za povšimnutí. V roce 2016 jsme ji pro Vás vybrali do svého portfolia pro její mimořádné produkty za velmi příznivé ceny. Bluesound Node 2 je streamer, který snese srovnání i s výrobky mnohem dražšími a v mnohých vlastnostech je předčí. Přehrávání s TIDAL si naprosto užíváte a to i bez pevného připojení přes WIFI. Bluesound Node 2 jsme jako zdroj signálu použili v mnoha sestavách – na obrázku (malá černá krabička) s referenčním děleným zesilovačem Viola a reproduktory Tannoy Revolution XT.

foto7foto8

    Americké značky OceanWay, Dan D´Agostino a Viola měly ve čtvrtek 18. 5. 2016 premiéru v ČR v tom ohledu, že si zahrály v našem studiu pěkně pospolu. Stereofonní koncový stupeň Dan D´Agostino MASTER POWER 2+ byl premiérový i v tom, že v ČR ještě prezentován nebyl. Právě tento koncový zesilovač byl předmětem návštěvy Daniela Březiny, který jej prostřednictvím své recenze v časopise  Hi-Fi Voice již brzy představí svým čtenářům. V základní konfiguraci nejdříve hrál s unikátními reprosoustavami OceanWay Sausalito sám a na závěr jsme ještě vyzkoušeli přidat koncový stupeň Viola CONCERTO v zapojení Bi-Amp. I tady se potvrdilo, že zesilovače jsou základem špičkového zvuku. Sestavu můžete nejen vidět z obrázku na horní polici, ale můžete i přijet poslechnout. Zdrojovými komponenty byl především Lumin A1 na kterém se přehrávaly soubory DSD, nebo TIDAL a pro úplnost jsme na chvíli zapojili i CD transport Cambridge CXC. Důležité je zmínit také předzesilovač Viola CRESCENDO, který byl využit analogově a v případě CXC i jako D/A převodník. Reproduktorový kabel MIT SL Matrix 39S potom v zapojení Bi-Amp doplnil kabel GENESIS. Jako signálové kabely jsou v sestavě použity XLR  McIntosh a MIT. Ještě nejsme úplně přesvědčeni, že se jedná o nejlepší zvuk v pphifi, ale zatím tomu vše nasvědčuje. O poznatky z testu v časopise  Hi-Fi Voice se s Vámi brzy podělíme a doplníme link.

foto9foto10

    Prezentací v roce 2016 proběhlo v pphifi samozřejmě více a s těmi nejzajímavějšími jsme Vás seznámili. Připojujeme ještě kompletní fotogalerii. O prezentacích, které budou letos ještě následovat zase příště.