Genesis 5.3 ve studiu!

Genesis (vznik, zrod) není jen biblickou knihou, názvem britské legendární super skupiny ale i značkou pro audio nejvyšší možné kategorie.Naše studio už prezentovalo a předvádí ve svých poslechových místnostech audio produkty, které nás překvapují v kladném a někdy i v záporném ohledu. V případě Genesis 5.3 serie, kterou jsme obdrželi k prezentaci se dostavilo překvapení několik.

maingenesisB

 

66 kg těžké polo-aktivní reprosoustavy nás potrápily svojí hmotností při instalaci a vybalování. Samotné možnosti nastavení jsou výjimečné ale také časově náročnější. Výsledek ale může být dokonalý – věříme, že se k němu dopracujeme.

Sestava s lampovým děleným zesilovačem Rogue Audio je zvukově partnerská ale vyžaduje kvalitní elektoinstalaci se dvěma okruhy s 16A jištěním na každý samostatně. Jeden jistič alespoň v našem studiu nestačil na zapnutí celku. Ideální je jeden okruh 16A pro aktivní složku Genesis a druhý pro lampové monobloky Rogue Audio. Zdrojové komponenty potom přes jeden z okruhů opatřený síťovým filtrem. I z této informace je patrné, že sestava není pro každého, jinými slovy je jen pro toho, kdo kvalitě hudebního výsledku podřídí vše. Časopis Audiophile ocenil Genesis 5.3 v roce 2013 „The Best“. O zvukových schopnostech této sestavy určitě napíšeme více. 

technická data
Rozměry a hmotnost:  1130 x 590 x 330 (v x h x š), 66 kg, ks
Frekvenční rozsah:  18Hz - 36kHz, +/- 3dB
Kontrola a možnosti nastavení:  Low-pass, bass gain, LFE gain
Kontrola výšky: (+/- 1 dB)
Kontrola středy: (+/- 1.5 dB)
Vstupy:  Speaker Level, Line Level (RCA & XLR), LFE Line Level (RCA & XLR)
Výstupy: LFE Buffered Daisy Chain (RCA & XLR)
Nominální impedance: 4 Ω
Sensitivita: 90 dB 1 watt 1 metr
Výkon zesilovače: 500 W

thumb 1agenthumb 2gen
thumb 3genthumb 4gen
thumb 11gen