Rogue Audio ve studiu

Možnost poslechnout si produkty americké značky ROGUE AUDIO je určitě velkou událostí každého audiofila. V našem studiu je tato událost spojena i s určitou snahou, kdy hledáme a nacházíme, nebo nenacházíme vhodné zvukové partnerství. Koncové monobloky M-180 a předzesilovač RP 5 představují spojení charakteristického zvuku elektronek a opravdu unikátního výkonu, který se u lampové technologie jen tak snadno nenajde ale v tomto případě je samozřejmostí.

rogue1m.jpg

Rogue M-180 se čtyřmi výstupními elektronkami Electro Harmonix KT120 lze provozovat v ultra lineárním režimu, ve kterém dosahuje výkonu až 180W, nebo jeho výkon omezit v režimu trioda, kdy vyniknou ty nejvyšší hudební atributy při tichém poslechu. To se samozřejmě týká především dynamiky, která bývá při nízké hlasitosti většině komerčních zesilovačů tabu.

Režim je snadno nastavitelný přepínačem na zadní straně zesilovače a mimo jiné umožňuje v režimu méně výkonném prodloužit životnost lamp. Každý monoblok má reproduktorové výstupy s impedancí 4Ω, nebo 8Ω a XLR / RCA vyvážené vstupy umožňující připojit odpovídající zátěž reproduktorů.

Kombinace s lampovým předzesilovačem RP5 je zvukově velmi specifická a někteří, zejména mladší posluchači by při poslechu této sestavy mohli objevit zajímavý zvukový výsledek.


 aktualita2.jpgIMG_2651.JPG

aktualita1.jpgaktualita4.jpg


Zvuk, který nás obklopuje na koncertech, v supermarketech, v telefonech, počítačích či v autech je totiž úplně jiný. V určitých případech obtěžující. Poslech lampových zesilovačů se nám tak může zdát jako audio zjevení, což v plné míře platí i pro sestavu ROGUE AUDIO. Sestavu děleného zesilovače ROGUE AUDIO ve studiu posloucháme ve spojení s různými reproduktory. Aktuálně s americkými GoldenEar Triton Seven Tower.